The Spa alanı içerisinde

  • 7 Masaj Odası
  • 1 VIP Masaj Odası
  • Türk Hamamı
  • Sauna
  • Buhar Odası
  • Jakuzi
  • Kar Çeşmesi
  • Dinlenme Alanı bulunmaktadır.

İsveç Masajı

Masaj terapistleri tarafından vücuda kısmen veya tamamen uygulanan el masajı; dolaşımı düzenler, kas gerilimini azaltır, hücreleri canlandırır. Önemli olan masaj yaptıran kişinin rahat ve keyifli ortamda kendini zinde ve dinlenmiş hissetmesinin sağlanabilmesidir. Kaslar üzerinde öfleraj, petrisaj,friksiyon, tapotman ve vibrasyon manipülasyonları ile yapılan bir masajdır.

Refleksoloji

Ayak tabanında nokta basınç ağırlıklı uygulanan ve enerji akışını düzenleyen bir uygulamadır. Refleksoloji masajının temeli ayakların vücudun aynası olduğu öğretisine dayanır. Ayaklar insan vücudunu temsil eder ve her nokta vücutta bir bölgeye karşılık gelir. Bu gölgelerin masaj yoluyla uyarılması ile vücudun buna gereken tepkiyi verdiği inancı ile temellenir.

Aromaterapi

Masaj terapistleri tarafından vücuda kısmen ya da tamamen uygulanan el masajı olmakla birlikte, kas gruplarından ziyade, lenf sistemini takip ederek; doğal esansiyel yağların karışımı ile uygulanarak metabolik atıklardan vücudu arındırmayı hedefler. Son derece keyifli bir terapi olup yavaş ve yumuşak manüpilasyonlarla yapılır. Masaj sonrasında vücut kendini rahatlamış ve dingin hisseder.

Sıcak Taş Masajı

Isıtılmış volkanik bazalt taşların kas grupları üzerinde uygulanması esnasında ısıdan faydalanarak lenfatik sistemi uyarma prensibine dayanır. Volkanik lav(bazalt)taşlarının enerjisi bize, doğayla iç içeymişiz duygusunu verir. Bu nedenle, terapi sonunda kişi fiziksel, duygusal ve zihinsel rahatlık, dinginlik kazanır; baştan ayağa arınmış hissederek kendi doğasına döner.

Shiatsu

Japon orijinli ve probleme yönelik tedavi amaçlı bir masaj türüdür. Belirli noktalara parmak ve vücudun değişik bölgeleri ile basınç yapılırken, deri ve deri altı dokusu üzerinde kaydırılmaktadır. Giyinik olarak yarı sert bir zemin üzerinde (futon yatakta) yapılır ve hareketler göreceli olarak serttir. Bası miktarının az yada çok olduğu mutlaka terapiste söylenmeli ve terapist buna göre hizmeti alan kişi tarafından yönlendirilmelidir.

Thai Masajı

Vücudu germe ve esnetme prensibine dayalı aktif bir masaj uygulamasıdır. Seans esnasında herhangi bir esansiyel yada baz yağ uygulan- madığı gibi, seans futon yatak üzerinde gerçekleştirilir. Masaj hizmeti alan kişi seans sırasında terapistin yönlendirmesine göre sık sık pozisyon değiştirmek durumundadır ve seansta bazı hareketler sert olabilir ancak seans bitiminde mükemmel sonuç alınır.

Spor Masajı

Masaj terapistleri tarafından baskılı teknikleri bölgesel olarak uygulandığı seanslardır. Kaslar üzerinde gevşeme sağlar. Bu masajda manüplasyonların temposu düşük ancak hareketlerin şiddeti çok serttir. Vücuttan toksin atmada çok etkindir ve özellikle çok sert masajdan hoşlanan kişilere önerilebilecek en iyi masaj türüdür.

Antistress Masajı

Kasları gevşetmeye yönelik ağır ve yavaş hareketlerle uygulanan bir masaj yöntemidir. Amaç kişinin stres kaynaklı oluşan kas tutulmalarını, kas sertleşmelerini çözebilmek ve kişiyi fiziksel olduğu kadar ruhsal bir rahatlamaya ulaştırmaktır.

Antiselülit

Özel masaj teknikleri ile kan dolaşımını hızlandırarak bel, basen, kalça ve bacak bölgelerini hedefleyerek incelten ve biçimlendiren masaj tekniğidir.

Medikal Masaj

4 El Sultan Masajı: Aynı anda iki terapistin senkronize hareketleriyle uygulanan Dört El Sultan Masajında amaç, iki farklı enerjiyi aynı anda tek bir vücuda vererek vücuttaki negatif enerjiyi pozitif enerjiye çevirmektir. Dinlenme hissi veren bu masaj, unutulmaz bir keyif ve rahatlık yaşatacak.